Nowy Poseł z Sopotu.

Nowy zastępca Prezydenta Sopotu

Data publikacji: 2010-05-14

 

         Rocznik 1995 to wyjątkowo dobry rocznik na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Wtedy studia zaczyna Paweł Orłowski i Bartosz Piotrusiewicz, a także jedna z moich dwóch mecenasek Joanna Grodzicka. O Pawle Orłowskim wiadomo prawie wszystko. To bardzo zdolny, odważny polityk i menadżer, któremu wróżę wielką karierę. Joanna to świetny prawnik.

 

         Powszechnie mniej znany jest Bartosz Piotrusiewicz. Ja znam go od wielu lat. Kończył szkoły na Brodwinie. Świadectwo, jakie wydają o nim jego nauczyciele i wychowawcy z tamtych czasów, jest naprawdę celujące. Inteligentny, wesoły, otwarty na świat, świetnie władający angielskim i hiszpańskim. Bartosz dość wcześnie zaangażował się w działalność społeczną i polityczną w środowisku będącym kontynuacją Ruchu Młodej Polski. Reprezentuje Młodych Konserwatystów na arenie międzynarodowej.

 

W 1998 roku startuje do Rady Miasta i w wieku  22 lat zostaje radnym! Wszyscy pamiętają jego bardzo odważne i kompetentne wystąpienia. Wiele inicjatyw dla młodych Sopocian i pracę nad różnymi aktami prawnymi dotyczącymi Sopotu.

 

Pracuje w kancelariach prawnych. Później dla hiszpańskiego dewelopera prowadzi bardzo trudny projekt na Wyspie Spichrzów. Niestety, pomimo uzyskania pozwolenia na budowę, kryzys światowy hamuje inwestycję.

Bartek został moim zastępcą, ponieważ jest gruntownie wykształconym prawnikiem. Przeszedł weryfikację wyborczą jako radny. Mimo młodego wieku jest doświadczonym menadżerem. Uczciwy, koleżeński i lojalny. Co najważniejsze naprawdę lubi Sopot … i morze.

powrót do aktualności
Copyright 2010 by Jacek Karnowski