Nowa jakość:  Hala Widowiskowo - Sportowa i Opera Leśna

Data publikacji: 2010-05-31

 

Zakończony właśnie trzydniowy Festiwal Telewizji Polsat TOP TRENDY, pokazał jak potrzebna jest w mieście, takim jak Sopot, odpowiednia infrastruktura dla wielkich wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Trzy fajne wieczory polskiej muzyki i kabaretu, wielki jubileusz Macieja Maleńczuka i Edyty Górniak. Wykonawcy najlepiej sprzedających się płyt. Świetne kabarety. Ponad trzy tysiące publiczności.

 

 

Wszyscy: zarówno mieszkańcy Sopotu jak i Gdańska czy goście z innych miast, mówili, że rozstawiony specjalnie na festiwal, wielki i imponujący namiot na hipodromie, to jednak nie to samo co Opera Leśna. Z ciekawością spoglądali na wielką bryłę Hali Widowiskowo – Sportowej.

 

 

Mecze Trefla w Eurolidze i brak odpowiednich miejsc w Trójmieście na wielkie koncerty, naturalnie potwierdzają słuszność budowy Hali Widowiskowo - Sportowej, wspólnej inwestycji Gdańska i Sopotu. Co prawda, nowa Opera Leśna pozwoli na organizację we wspaniałej scenerii koncertów czy innych imprez kulturalnych dla ponad 5 tysięcy osób, ale jej uzupełnieniem będzie całoroczna nowa hala, dla nawet 15 tysięcy widzów.

 

Koncerty, widowiska, mecze, turnieje - dotychczas odbywały się w Hali Bercy w Paryżu, w Hartwall Arenie w Helsinkach, Corona Line Arenie w Hamburgu czy Hali O2 w Londynie i innych wielkich miastach Europy. Czasami jakieś imprezy trafiały do katowickiego Spodka czy na warszawski Torwar. Od niedawna do czeskiej Pragi i do łódzkiej Atlas Areny. Teraz przed nami nowe możliwości, jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo – sportowych, zacznie działalność już za kilkadziesiąt dni. Po stu latach od wybudowania Opery Leśnej, dziesięciu latach od oddania do użytku Hali 100 - lecia i rok po otwarciu Centrum Haffnera, mamy kolejny wspaniały obiekt, tym razem na granicy Gdańska i Sopotu. Nowa hala to nie tylko możliwość organizacji wielkich wydarzeń, ale i stworzenie pośrednio setek nowych miejsc pracy i co ważne: wielka promocja dla Gdańska i Sopotu.

powrót do aktualności
Copyright 2010 by Jacek Karnowski