BLISKO 90 OSÓB WESZŁO W SKŁAD MOJEGO HONOROWEGO KOMITETU POPARCIA. DZIĘKUJĘ ZA POPARCIE!

Data publikacji: 2014-11-05

HONOROWY KOMITET  POPARCIA KANDYDATURY JACKA KARNOWSKIEGO NA PREZYDENTA SOPOTU


1. Dr inż. Wieczesław Augustyniak – Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, nauczyciel akademicki

2. Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska

3. Piotr Bagiński – trener, nauczyciel wychowania fizycznego, Przewodniczący Komisji Edukacji w Radzie Miasta Sopotu

4. Izabela Bełcik – siatkarka Atom Trefl Sopot

5. Krzysztof Bielak – prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki

6. Halina Biernacka – były pracownik samorządowy, ekonomistka, menadżer kultury

7. Marek Biernacki – Poseł na Sejm RP, były Minister Spraw Wewnętrznych w rządzie Jerzego Buzka, oraz były Minister Sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska

8. Angelika Borys – Przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi

9. Roman Budziński – trener wielokrotnych medalistów mistrzostw świata i Europy

w żeglarstwie, trener Kadry Polski Juniorów w żeglarstwie

10. Prof. Jerzy Buzek – Premier RP 1998 – 2001, b. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Poseł do Parlamentu Europejskiego

11. Joanna Czajkowska – twórca Sopockiego Teatru Tańca

12. Józef Czerniawski – nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

13. Prof. Henryk Cześnik – prof. zw. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artysta malarz

14. Michał Derlatka – reżyser teatralny

15. Zbigniew Duzinkiewicz – Radny Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Budżetu Obywatelskiego, członek Rady Szpitala Reumatologicznego

16. Hanna Fedorowicz – aktorka teatru Bim-Bom, malarka związana z Sopotem

17. Jacek Fedorowicz – związany z Sopotem współtwórca Teatru Bim-Bom, aktor, pisarz i satyryk prowadził „Dziennik Telewizyjny” w TVP

18. Maria Filipkowska-Walczuk – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Sopotu, znana sopocka lekarka

19. Katarzyna Figura – aktorka filmowa i teatralna

20. Robert Florczak – nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych, animator kultury.

21. Anna Gałecka – członkini Kadry Olimpijskiej w żeglarstwie, uczestniczka igrzysk olimpijskich, wielokrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie

22. Barbara Gierak-Pilarczyk – Dyrektor Szpitala Reumatologicznego w Sopocie, Radna Miasta Sopotu

23. Alicja Gruca – animatorka kultury

24. Aleksander Gosk – dziennikarz, działacz społeczny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

25. Sylwia Góra-Weber – aktorka Teatru Wybrzeże, współzałożycielka Fundacji BOTO

26. Doc. dr Jerzy Grzywacz – były Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, działacz samorządowy, uczestnik Powstania Warszawskiego, Prezes Morskiego Oddziału Szarych Szeregów

27. Dr Aleksander Hall – twórca Ruchu Młodej Polski, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, historyk, publicysta, wykładowca, pisarz

28. Piotr Harhaj – prezes „Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji”, inicjator przedsięwzięć pobudzających lokalne społeczności do działania

29. Jarosław Hodura – trener Ogniwa Sopot, wielokrotny reprezentant i mistrz Polski w rugby

30. Ewa Hronowska – animatorka kultury, prowadzi słynny klub artystyczny – SPATiF

31. Gabriela Iwan – prezes oddziału sopockiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

32. Mieczysław Jaśkiewicz – prezes Związku Polaków na Białorusi

33. Ks. Jan Kaczkowski – doktor teologii moralnej, bioetyk, twórca puckiego hospicjum

34. Filip Kalkowski – sopocki malarz

35. Józef Kamiński – reprezentant Polski w piłce nożnej halowej, trener, animator sportu

36. Anna Kądziela-Grubman – prezes Stowarzyszenia „Hamulec Bezpieczeństwa”, współtwórca Sopockiego Festiwalu Filmowego

37. Krzysztof Kilian – były prezes Polskiej Grupy Energetycznej

38. Krzysztof Kochanowski – Radny Miasta Sopotu, prawnik

39. Krystyna Konczanin-Przyklęk – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sopocie

40. Tomasz Kopoczyński – prawnik

41. Andrzej Kowalczys – terapeuta uzależnień, kapitan drużyny piłkarskiej Politycy i Przyjaciele

42. Jan Kozłowski – Prezydent Miasta Sopotu w latach 1992-1997, były Marszałek Województwa Pomorskiego, były Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Pomorzu

43. Jacek Krawczyk – twórca Sopockiego Teatru Tańca

44. Jacek Kucharski – współwłaściciel Sopockiego Domu Aukcyjnego

45. Janusz Kupcewicz – wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej

46. Piotr Kurdziel – Radny Miasta Sopotu, zarządca nieruchomości, ekonomista, działacz społeczny

47. Janusz Lewandowski – były Komisarz ds. Budżetu UE, Poseł do Parlamentu Europejskiego

48. Tomasz Lipiński – Radny Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Inżynierii Rady Miasta Sopotu, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca

49. Anna Łukasiak – przewodnicząca stowarzyszenia „Przyjazny Sopot”, redaktor gazety „Sopocianie”

50. Krystyna Łubieńska – aktorka teatralna i filmowa

51. Przemysław Miarczyński – żeglarz reprezentant kraju w windsurfingu, brązowy medalista olimpijski, multimedalista mistrzostw świata.

52. Dariusz Michalczewski – legenda polskiego boksu, mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF

53. Paweł Miękus – wybitny sopocki kardiolog, Radny Miasta Sopotu

54. Prof. Joanna Muszkowska-Penson – profesor Akademii Medycznej w Gdańsku, współtwórca ruchu hospicyjnego w Polsce, wieloletnia osobista lekarka byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy

55. Adam Nalepa – reżyser

56. Romana Orlikowska-Wrońska – obrońca więźniów politycznych w okresie PRL-u, sędzia Trybunału Stanu

57. Paweł Orłowski – Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju, wiceprezydent Sopotu w latach 2006 -2010, były poseł na Sejm RP

58. Lesław Orski – kierowca rajdowy, Przewodniczący Komisji Sportu i Młodzieży Rady Miasta Sopotu

59. Zenon Plech – wielokrotny medalista Mistrzostw świata na Żużlu

60. Jakub Płażyński – koordynator inicjatywy obywatelskiej „Powrót do Ojczyzny”, syn byłego Marszałka Macieja Płażyńskiego

61. Roman Paszke – żeglarz, kapitan jachtowy,

62. Janusz Rachoń – profesor chemii, były senator RP, były rektor Politechniki Gdańskiej

63. Anna Rogowska – Mistrzyni Świata w Skoku o Tyczce

64. Jolanta Ronczewska – muzyk, były dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Sopocie

65. Ryszard Ronczewski – aktor teatralny i filmowy, reżyser, laureat wielu nagród

i wyróżnień artystycznych

66. Joanna Rusinek – malarka

67. Mirosław Rybicki – współtwórca Ruchu Młodej Polski, działacz opozycji demokratycznej

68. Sławomir Rybicki – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

69. Jerzy Smolarek – Dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego

70. Krzysztof Skiba – muzyk, członek zespołu „Big Cyc”

71. Marcin Stefański – Kapitan Trefla Sopot, działacz i organizator turniejów koszykówki ulicznej

72. Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego

73. Bolesław Szałatyński - Prezes Klubu Piłkarskiego KP Sopot.

74. Radomir Szumełda – sopocki przedsiębiorca, animator kultury

75. Maciej Świeszewski – profesor malarstwa, nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

76. Jacek Taylor – obrońca więźniów politycznych w okresie PRL-u, minister w rządzie Jerzego Buzka

77. Witold Tilsa – sopocki rybak

78. Adam Waczyński – reprezentant Polski w Koszykówce, były koszykarz Trefla Sopot,

79. Jarosław Wałęsa – Poseł do Parlamentu Europejskiego

80. Janina Wehrstein – wybitna działaczka opozycji demokratycznej, Prezes Stowarzyszenia „Patronat” w Sopocie,

81. Grzegorz Wendykowski – Przewodniczący Komisji Lokalowej Rady Miasta Sopotu

82. Kazimierz Wierzbicki – współtwórca sukcesów sopockiej koszykówki, sopocki przedsiębiorca

83. Cezary Windorbski – wydawca, współtwórca i organizator wielu przedsięwzięć edytorskich takich jak, „Abecadło Kisiela”, „Twój Styl”, „Co z tą Polską”, sopocianin z wyboru

84. Dr Edward Wroński – wieloletni wykładowca politechniki Gdańskiej, zawodowy instruktor narciarski

85. Agnieszka Wyrzykowska – działaczka społeczna, radna miasta Sopotu w latach 1998 -2002

86. prof. Michał Woźniak – kierownik Katedry i Zakładu Chemii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, wizytujący profesor uniwersytetów Nagoja, Ankona i Bolonia, Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Sopocie

87. Jan Zarębski – b.Marszałek Województwa Pomorskiego, prezes zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu, działa w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

88. Jarosław Zieliński – trener tenisa, wychowawca młodzieży, Wice Prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisowego

 

 

 

 

 

powrót do aktualności
Copyright 2010 by Jacek Karnowski