Kandydaci KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego | Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu

Kandydaci KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego

Kandydaci KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego

KANDYDACI DO RADY MIASTA SOPOTU KWW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

Okręg nr1

 1. Jacek Karnowski
 2. Maria Filipkowska – Walczuk – lekarz, Radna obecnej kadencji
 3. Jacek Pobłocki – architekt i prywatny przedsiębiorca (Nowoczesna)
 4. Aleksandra Gosk – aktywna mama, prywatny przedsiębiorca, Radna obecnej kadencji
 5. Zbigniew Duzinkiewicz – ekonomista, Radny obecnej kadencji (PO)
 6. Jarosław Zieliński – trener tenisa, dyrektor sportowy Sopot Tenis Klubu
 7. Karolina Niemczyk – Bałtowska – konserwator zabytków
 8. Marcin Stefański– były zawodnik Trefl Sopot, trener młodzieży, Radny obecnej kadencji

Okręg nr 2

 1. Wieczesław Augustyniak – Przewodniczący Rady Miasta
 2. Natalia Pobłocka – architekt i prywatny przedsiębiorca (Nowoczesna)
 3. Marcin Skwierawski – Wiceprezydent Miasta Sopotu, przewodniczący sopockiej PO
 4. Jerzy Smolarek – Prezes Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Radny obecnej kadencji
 5. Tomasz Tabeau – prywatny przedsiębiorca, były Radny (KOD)
 6. Dorota Stiebler – działaczka społeczna, pracownik sklepu charytatywnego Lul Luk
 7. Barbara Woszczak – Sopocianka, główna księgowa w służbie zdrowia

Okręg nr 3

 1. Piotr Bagiński – nauczyciel, trener i wychowawca młodzieży, Radny obecnej kadencji (PO)
 2. Tomasz Lipiński – prywatny przedsiębiorca, Radny obecnej kadencji (PO)
 3. Piotr Kurdziel – Prezes Spółdzielni mieszkaniowej „Przylesie”
 4. Halina Biernacka – były naczelnik Wydziału Kultury, doświadczony pracownik samorządowy
 5. Edyta Dutkiewicz – dietetyk, psycholog, prywatny przedsiębiorca
 6. Aleksandra Milewska – rehabilitantka i prywatny przedsiębiorca (KOD)
 7. Paweł Kąkol – ekolog, Radny obecnej kadencji (PO)

Okręg nr 4

 1. Anna Łukasiak – emerytowana nauczycielka, działaczka społeczna, Radna obecnej kadencji
 2. Lesław Orski – były kierowca rajdowy, Radny obecnej kadencji
 3. Grzegorz Wendykowski – ekonomista, działacz Nauczycielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Radny obecnej kadencji
 4. Tomasz Zarzycki – ekonomista, pracownik UM Gdyni (KOD)
 5. Hanna Dzieciniak – nauczycielka plastyki i nauczyciel akademicki
 6. Piotr Zeszutek – zawodnik drużyny rugby Ogniwo Sopot
 7. Aneta Lechman – nauczycielka i działaczka społeczna

 

Sopot – Nasz Wspólny Dom

– program wyborczy KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego

W naszym domu Sopocie czujemy się bezpiecznie, spotykamy się z bliskimi, jesteśmy u siebie. W domu otoczonym piękną, schodzącą do morzą zielenią. W domu, z którego jesteśmy dumni.

Wielu nam zazdrości naszego domu, wielu by chciało tu mieszkać ze względu na jego urok, położenie i estetykę, ale przede wszystkim na atmosferę jaka tu panuje. Nasz dom, Sopot jest wygodny, nie za duży, taki „skrojony na ludzką miarę”: jak mawiała Agnieszka Osiecka. Jak każdy dom ma też swoje problemy, które jako domownicy staramy się razem rozwiązywać.

Przez lata odnawialiśmy nasz dom, budowaliśmy nową infrastrukturę. To była ciężka, czasem uciążliwa praca. Potem przyszła kolej na otoczenie – parki, przyuliczne  szpalery drzew.  Nasz dom jest otoczony zielenią, ale trzeba o nią stale dbać, wymieniać stare i chore drzewa, tworzyć nowe tereny zielone jak m.in. elegancki Park Herbstów czy rekreacyjne zielone błonia. W tym zielonym otoczeniu powstały nowe lub zostały zmodernizowane nasze atrakcje – Opera Leśna, Hipodrom, Marina, Państwowa Galeria Sztuki. Dla dzieci zbudowaliśmy place zabaw i odnowiliśmy szkoły, a nasi dziadkowie zyskali przyjazny Dom Seniora na ul. Mickiewicza.

Teraz, po latach remontu i modernizacji nadchodzi czas, kiedy możemy powiedzieć – najcięższe prace zakończone.

Wspólnie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń domu i otoczenia. Teraz zadbajmy o to, aby każdy w naszym domu Sopocie czuł się dobrze. Aby miał opiekę, zajęcie i możliwość rozwoju swoich pasji. Aby był to nasz wspólny dom.

…Pomocny

Szczególną troską otaczamy nasze babcie i dziadków. Chcemy, aby mieszkali z nami jak najdłużej, dlatego zapraszamy ich do naszych sanatoriów i przygotowujemy dużo programów zdrowotnych. Jednak często potrzebne jest fachowe wsparcie lekarskie i dlatego budujemy przy ul. 23 Marca Szpital Geriatryczny. Dla tych, którzy potrzebują całodobowej opieki, chcemy w sąsiedztwie Domu Seniora wybudować Zakład Opiekuńczo Leczniczy – żeby mogli być blisko nas, swoich rodzin, a nie musieli wyjeżdżać do innych miast .

Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się dobrze i mieli swoje miejsce, dlatego wspieramy budowę ośrodka dla osób z zespołem Downa, tworzymy integracyjne place zabaw oraz rozwijamy programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Kilkoro z nich znalazło zatrudnienie w instytucjach miasta, dla opiekunów tworzymy centra wytchnieniowe.

…. Rodzinny

Najmłodsze pokolenie, zanim trafi do naszych świetnych przedszkoli i szkół, będzie mogło skorzystać z nowego żłobka przy u. Obodrzyców ze wspaniałym placem zabaw. A jak rodzina się powiększy, to zadbamy, aby młodzi mogli mieć oddzielne mieszkanie w budynku komunalnym.

….Naturalnie Kulturalny

Czas wolny jest dla nas bardzo ważny. Lubimy go spędzać aktywnie i kulturalnie. Na szczęście na brak nudy nie możemy narzekać. Festiwale – muzyczne, literackie, filmowe, świetne wystawy w galerii, ciekawe wydarzenia w muzeum – a wszystko na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie będziemy rozbudowywać sieć domów sąsiedzkich i dalej urozmaicać ofertę osiedlowych bibliotek. Sopot to także uzdrowisko, dlatego będziemy chcieli rozwijać sieć ogólnodostępnych basenów solankowych oraz ofertę rekreacyjną i spa w oparciu o sopocka wodę.

…Bezpieczny

Nie dziwmy się więc, że do naszego domu lubi przyjeżdżać wiele osób. Bardzo lubimy gości, ale zawsze prosimy ich, aby zachowywali się z szacunkiem dla miejsca i mieszkańców. Aby przestrzegali ciszy nocnej, nie parkowali w ogródku, a najlepiej zostawili samochód na parkingu buforowym, który zbudowaliśmy specjalnie dla nich. Będziemy dalej podejmowali działania, aby mieszkańcy mieli poczucie domowego miru, a goście komfort wypoczynku w pięknym miejscu.

Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się bezpiecznie. Dlatego cieszy nas widok policjanta przechodzącego obok domu czy strażnika miejskiego pilnującego dzieci w drodze do szkoły. Będziemy dbali, aby było ich więcej i aby byli otwarci i szybko reagowali na potrzeby domowników.

…Mobilny

Nie tylko w sezonie letnim zmagamy się niestety z nadmiarem samochodów na naszych ulicach. Nie będziemy budować kolejnych parkingów w centrum, tylko organizować je na obrzeżach. I będziemy inwestować w rowery elektryczne oraz ekologiczną i wygodną komunikację miejską. Ale jeśli to nie da efektów, będziemy zmuszeni ograniczyć dojazd obcych samochodów do naszego domu.

Chcemy, aby nasz dom był dalej tak piękny i przyjazny jak obecnie. Abyśmy mogli w nim gospodarzyć razem. Według naszych tradycyjnych, domowych, demokratycznych reguł. Jeśli czasami się różnimy, to zawsze się szanujemy i staramy dojść do porozumienia.

Podziel się
Opinią

Wypełnij poniżej formularz kontaktowyZgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.