Skarga do Trybunału w Strasburgu | Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu

Skarga do Trybunału w Strasburgu

Skarga do Trybunału w Strasburgu

Podczas konferencji prasowej na sopockim molo, prezydent Jacek Karnowski zapowiedział, że do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu złoży skargę na działanie gdańskiej prokuratury oraz wniesie wniosek o umorzenie śledztwa przeciwko niemu. Zdaniem Prezydenta śledczy nie mieli prawa stawiać mu zarzutów, ponieważ nie istnieje dowód przeciwko niemu. Jak potwierdziła Prokuratura, Sławomir Julke zniszczył dyktafon na którym nagrał rzekomo korupcyjną propozycję.
Sławomir Julke na płycie CD wypalił nagranie, przekazał śledczym i po tym zniszczył dyktafon. Biegły sądowy potwierdził autentyczność tego nagrania i jako dowód  przeciwko Jackowi Karnowskiemu uznał sąd.
Również Jacek Karnowski prywatnie zlecił wykonanie ekspertyzy nagrania, która wskazuje, że taśma była cięta. Prezydent zlecił wykonanie ekspertyzy w pierwszym tygodniu od opublikowania w dzienniku „Rzeczpospolita” nagrania. Prokuratura swoją ekspertyzę zleciła po kilku miesiącach.

Komentarz Jacka Karnowskiego:

Co by się stało, gdybym posłuchał „życzliwych“ i zrezygnował z funkcji prezydenta? Sprawa miała od początku skompromitować moją osobę, pozbawić mnie możliwości bycia prezydentem. Chciałbym zobaczyć rozprawę, gdzie stawia się wniosek o areszt w oparciu o kserokopię. A tak się to odbyło w moim przypadku. Okazuje się, że nie ma nośnika i oryginalnego nagrania. Osobie, która go zniszczyła, widocznie zależało, by nie można go było zbadać. Jeśli ktoś ma dowód i go usuwa, to naturalne staje się pytanie o jego motywację i wiarygodność.

Podziel się
Opinią

Wypełnij poniżej formularz kontaktowyZgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.