Sopot Nasz Wspólny Dom Platforma Sopocian Jacek Karnowski | Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu

Sopot Nasz Wspólny Dom prezentacja kandydatów i programu platformy Sopocian Jacka Karnowskiego

Sopot Nasz Wspólny Dom prezentacja kandydatów i programu platformy Sopocian Jacka Karnowskiego

Sopot Nasz Wspólny Dom, pod takim hasłem do wyborów samorządowych przystępuje KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego.

W niedziele, o 11:00 przy fontannie Jasia Rybaka został zaprezentowany program, przedstawieni kandydaci do Rady Miasta oraz kandydat na Prezydenta Miasta Sopotu.

Ponadto Prezydent Jacek Karnowski skierował zaproszenie do szefów sztabów pozostałych komitetów na spotkanie w celu ustalenia zasad wykorzystywania przestrzeni miejskiej w kampanii wyborczej i ograniczenia wieszania dykt i banerów.

 

Sopot – Nasz Wspólny Dom

– program wyborczy KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego

W naszym domu Sopocie czujemy się bezpiecznie, spotykamy się z bliskimi, jesteśmy u siebie. W domu otoczonym piękną, schodzącą do morzą zielenią. W domu, z którego jesteśmy dumni.

Wielu nam zazdrości naszego domu, wielu by chciało tu mieszkać ze względu na jego urok, położenie i estetykę, ale przede wszystkim na atmosferę jaka tu panuje. Nasz dom, Sopot jest wygodny, nie za duży, taki „skrojony na ludzką miarę”: jak mawiała Agnieszka Osiecka. Jak każdy dom ma też swoje problemy, które jako domownicy staramy się razem rozwiązywać.

Przez lata odnawialiśmy nasz dom, budowaliśmy nową infrastrukturę. To była ciężka, czasem uciążliwa praca. Potem przyszła kolej na otoczenie – parki, przyuliczne  szpalery drzew.  Nasz dom jest otoczony zielenią, ale trzeba o nią stale dbać, wymieniać stare i chore drzewa, tworzyć nowe tereny zielone jak m.in. elegancki Park Herbstów czy rekreacyjne zielone błonia. W tym zielonym otoczeniu powstały nowe lub zostały zmodernizowane nasze atrakcje – Opera Leśna, Hipodrom, Marina, Państwowa Galeria Sztuki. Dla dzieci zbudowaliśmy place zabaw i odnowiliśmy szkoły, a nasi dziadkowie zyskali przyjazny Dom Seniora na ul. Mickiewicza.

Teraz, po latach remontu i modernizacji nadchodzi czas, kiedy możemy powiedzieć – najcięższe prace zakończone.

Wspólnie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń domu i otoczenia. Teraz zadbajmy o to, aby każdy w naszym domu Sopocie czuł się dobrze. Aby miał opiekę, zajęcie i możliwość rozwoju swoich pasji. Aby był to nasz wspólny dom.

…Pomocny

Szczególną troską otaczamy nasze babcie i dziadków. Chcemy, aby mieszkali z nami jak najdłużej, dlatego zapraszamy ich do naszych sanatoriów i przygotowujemy dużo programów zdrowotnych. Jednak często potrzebne jest fachowe wsparcie lekarskie i dlatego budujemy przy ul. 23 Marca Szpital Geriatryczny. Dla tych, którzy potrzebują całodobowej opieki, chcemy w sąsiedztwie Domu Seniora wybudować Zakład Opiekuńczo Leczniczy – żeby mogli być blisko nas, swoich rodzin, a nie musieli wyjeżdżać do innych miast .

Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się dobrze i mieli swoje miejsce, dlatego wspieramy budowę ośrodka dla osób z zespołem Downa, tworzymy integracyjne place zabaw oraz rozwijamy programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Kilkoro z nich znalazło zatrudnienie w instytucjach miasta, dla opiekunów tworzymy centra wytchnieniowe.

…. Rodzinny

Najmłodsze pokolenie, zanim trafi do naszych świetnych przedszkoli i szkół, będzie mogło skorzystać z nowego żłobka przy u. Obodrzyców ze wspaniałym placem zabaw. A jak rodzina się powiększy, to zadbamy, aby młodzi mogli mieć oddzielne mieszkanie w budynku komunalnym.

….Naturalnie Kulturalny

Czas wolny jest dla nas bardzo ważny. Lubimy go spędzać aktywnie i kulturalnie. Na szczęście na brak nudy nie możemy narzekać. Festiwale – muzyczne, literackie, filmowe, świetne wystawy w galerii, ciekawe wydarzenia w muzeum – a wszystko na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie będziemy rozbudowywać sieć domów sąsiedzkich i dalej urozmaicać ofertę osiedlowych bibliotek. Sopot to także uzdrowisko, dlatego będziemy chcieli rozwijać sieć ogólnodostępnych basenów solankowych oraz ofertę rekreacyjną i spa w oparciu o sopocka wodę.

…Bezpieczny

Nie dziwmy się więc, że do naszego domu lubi przyjeżdżać wiele osób. Bardzo lubimy gości, ale zawsze prosimy ich, aby zachowywali się z szacunkiem dla miejsca i mieszkańców. Aby przestrzegali ciszy nocnej, nie parkowali w ogródku, a najlepiej zostawili samochód na parkingu buforowym, który zbudowaliśmy specjalnie dla nich. Będziemy dalej podejmowali działania, aby mieszkańcy mieli poczucie domowego miru, a goście komfort wypoczynku w pięknym miejscu.

Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się bezpiecznie. Dlatego cieszy nas widok policjanta przechodzącego obok domu czy strażnika miejskiego pilnującego dzieci w drodze do szkoły. Będziemy dbali, aby było ich więcej i aby byli otwarci i szybko reagowali na potrzeby domowników.

…Mobilny

Nie tylko w sezonie letnim zmagamy się niestety z nadmiarem samochodów na naszych ulicach. Nie będziemy budować kolejnych parkingów w centrum, tylko organizować je na obrzeżach. I będziemy inwestować w rowery elektryczne oraz ekologiczną i wygodną komunikację miejską. Ale jeśli to nie da efektów, będziemy zmuszeni ograniczyć dojazd obcych samochodów do naszego domu.

Chcemy, aby nasz dom był dalej tak piękny i przyjazny jak obecnie. Abyśmy mogli w nim gospodarzyć razem. Według naszych tradycyjnych, domowych, demokratycznych reguł. Jeśli czasami się różnimy, to zawsze się szanujemy i staramy dojść do porozumienia.

Dlatego prosimy was o uwagi i inspiracje. Czekamy na Wasz głos w sprawie Sopotu, naszego wspólnego domu.

 

KANDYDACI KWW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO

 

 1. Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu
 2. Aleksandra Niewęgłowska – Milewska, KOD, przedsiębiorca
 3. Dorota Stiebler, pracownik sklepu charytatywnego Luk Luk
 4. Karolina Niemczyk – Bałtowska, KOD, konserwator zabytków
 5. Aleksandra Gosk, przedsiębiorca, aktywna mama
 6. Aneta Lechman, nauczyciel, działaczka społeczna
 7. Barbara Woszczak, finansistka
 8. Liliana Pełczyńska, PS, przedsiębiorca
 9. Maria Walczuk, lekarz
 10. Anna Łukasiak, PS, nauczyciel
 11. Piotr Zeszutek, Kapitan Reprezentacji Polski i Ogniwa Sopot w Rugby
 12. Zbigniew Duzinkiewicz, PO, ekonomista
 13. Lesław Orski, Wiceprzewodniczący PO, przedsiębiorca, rajdowiec
 14. Wieczesław Augustyniak, PS, emerytowany nauczyciel akademicki
 15. Marcin Stefański, sportowiec, wychowawca młodzieży
 16. Jerzy Smolarek, Stadion Leśny SKLA
 17. Natalia Pobłocka, architekt, Nowoczesna
 18. Paweł Kąkol, PO, społecznik, ekolog
 19. Piotr Kurdziel, PS, administrator nieruchomości
 20. Tomasz Lipiński, PO, przedsiębiorca
 21. Piotr Bagiński, PO, pedagog, nauczyciel
 22. Grzegorz Wendykowski, ekonomista, Radny Miasta Sopotu
 23. Tomasz Zarzycki, Nowoczesna, ekonomista
 24. Marcin Skwierawski, Przewodniczący PO w Sopocie, Wiceprezydent
 25. Tomasz Tabeau, Nowoczesna, przedsiębiorca
 26. Jacek Pobłocki, Nowoczesna, prawnik
 27. Halina Biernacka, PO, ekonomistka,
 28. Jolanta Skupniewicz Warda – Przyjazny Sopot
 29. Jarosław Zieliński – trener, wychowawca młodzieży,

 

WYPOWIEDZI KANDYDATÓW KWW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO:

 

Jacek Karnowski – kandydat na Prezydenta:

Od lat razem z sopocianami, radnymi, społecznikami oraz wszystkimi, którzy ciężko pracowali dla naszego miasta budujemy Nasz Wspólny Dom Sopot. Dziękuję za Wasze zaangażowanie. Stworzyliśmy razem piękne, przyjazne miejsce na ziemi, nasze miejsce. Ale pracujmy dalej, aby nasz Sopot był i przyjazny, i otwarty dla wszystkich, aby był pomocny, rodzinny, naturalnie kulturalny i bezpieczny. Nowy żłobek, wsparcie dla niepełnosprawnych i ich opiekunów, interaktywna platforma ułatwiająca komunikację mieszkańców ze służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo, rozwój uzdrowiska w oparciu o solankę to tylko niektóre zadania, które chcemy razem realizować. Zapraszam do dalszej pracy na rzecz Sopotu, naszego wspólnego domu.

Anna Łukasiak – kandydatka na radną

– Sopot kulturalny:

Sopot nie byłby tym czym jest bez kultury, którą od dziesiątków lat przyciąga turystów, raduje mieszkańców. Modernizujemy biblioteki, tworzymy kulturotwórcze Domy Sąsiedzkie, powstaje Art-Inkubator – przestrzeń do realizacji potrzeb młodych artystów oraz ludzi przedsiębiorczych działających w obszarze kultury. To nasza inwestycja w następne pokolenie…

Aleksandra Gosk – kandydatka na radną

– Sopot rodzinny:

Nowoczesne myślenie o rodzinie wymaga szczególnego wsparcia kobiet na każdym etapie życia zarówno w obszarze dostępu do programów zdrowotnych jak i poprzez wsparcie instytucjonalne rodziny i młodych mam.

Dorota Stiebler – kandydatka na radną

– Sopot pomocny: 

Od 3 lat jestem blisko ludzi potrzebujących w naszym mieście. Razem uczymy się wzajemnie dobrej komunikacji aby czuć się ważną częścią siebie jak i naszego miasta.

 

Podziel się
Opinią

Wypełnij poniżej formularz kontaktowyZgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.