Ostatnie pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza | Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu

Ostatnie pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza

Ostatnie pożegnanie prezydenta Pawła Adamowicza

Msza żałobna prezydent Gdańska samorządowcy niosą trumnę prezydent Sopotu Jacek Karnowski
18 stycznia 2019 r. Msza żałobna za duszę œśp. prezydenta Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Trumnę niosą prezydenci Warszawy, Poznania, Wrocławia, Lublina, Gliwic i Sopotu. Fot. Maciej Kosycarz / KFP

Drogi Pawle, Nasz Przyjacielu!  

My prezydenci, burmistrzowie i radni polskich miast oddajemy Tobie hołd, hołd dla tego wszystkiego co zrobiłeś nie tylko dla swojego ukochanego Gdańska, ale i dla naszych miast dzieląc się swoją wiedzą samorządową  i doświadczeniem.

Chylimy czoła przed wielkim dziełem Twojego życia! Twoją walką o demokratyczną Polskę w latach 80 oraz realizacją wizji nowoczesnego, pięknego wielkiego, europejskiego Gdańska.

Ale teraz, w tych niezwykle trudnych dniach widzę, że najważniejsze co dla nas zrobiłeś to fakt, że zbudowałeś wspaniałą wspólnotę gdańszczan i Polaków, których setki tysięcy, a nawet miliony Cię z nami żegnają!  Stworzyłeś z nas rodzinę, w której jest miejsce dla każdego.

Ze swojego rodzinnego domu, z historii Gdańska, ze swojej głębokiej wiary chrześcijańskiej wyniosłeś bezwarunkową potrzebę miłości i szacunku wszystkich ludzi, niezależnie od poglądów, koloru skóry, wyznania czy orientacji.

Ponownie rozsławiłeś Gdańsk w Europie, na świecie jako miasto wolności i solidarności, gościnne dla każdego. Zawsze gotowe pomagać słabszym i potrzebującym, Polakom na wschodzie, mieszkańcom innych miast doświadczonych kataklizmami, a szczególnie imigrantom i uchodźcom z ogarniętej wojną Syrii.

I takie nasze miasta otwarte na potrzeby innych, pozbawione uprzedzeń i nienawiści, taką Polskę prawdziwie demokratyczną, europejską jak Twój Gdańsk, bez dzielenia na lepszych i gorszych Polaków – my chcemy i obiecujemy Tobie nasz Przyjacielu budować!

Panie Prezydencie, Pawle! Niech Twój duch miłości, wolności i solidarności, duch Gdańska, pozostanie zawsze z nami!

                                                                                                     Jacek Karnowski

                                                                                                                   Prezydent Miasta Sopotu

 

 

Podziel się
Opinią

Wypełnij poniżej formularz kontaktowyZgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.