Sopocka Majówka z europejską nutą | Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu

Sopocka Majówka z europejską nutą

Sopocka Majówka z europejską nutą

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski i były prezydent Jan Kozłowski na molo w czasie wspólnego śpiewania "Ody do radośći". Wokół tłum ludzi z balonami i flagami UE.
01.05.2019 r. Wspólne śpiewanie „Ody do radości” na molo w Sopocie w 15 rocznicę wejścia Polski do UE. Fot. Jurek Bartkowski

Wspólne śpiewanie hymnu Unii Europejskiej na molo i koncert polskich gwiazd w ERGO ARENIE – tak w Sopocie, 1 maja, świętowano 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Sopot radośnie świętował 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja o godzinie 12.00 na sopockim molo, mieszkańcy miasta i goście, którzy przyjechali do kurortu na długi, majowy weekend wspólnie zaśpiewali „Odę do radości”. Wieczorem, w wypełnionej hali ERGO ARENA, gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpiły na koncercie „Zjednoczeni w różnorodności – 15 lat Polski w UE”. W koncercie udział wzięli Maria Peszek, Natalia Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele, Raz Dwa Trzy, Voo Voo a także Joanna Marcinkowska (fortepian), Chór Kameralny 441 Hz oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego

Wydarzenia związane z obchodami 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej zdominowały pierwszy dzień Sopockiej Majówki, choć nie były jedynymi. Po południu, m.in. w muszli koncertowej przy molo odbywały się koncerty, można było także obejrzeć pokaz mody z czasów dwudziestolecia międzywojennego i wystawę plenerową „Cisza przed burzą – sezon letni 1939”, przygotowaną przez Muzeum Sopotu, poświęconą sytuacji w Sopocie ostatniego lata przed wybuchem II wojny światowej. Miłośnicy literatury mieli okazję spotkania znanego na całym świecie autora bestsellerowych powieści, brytyjskiego pisarza Jeffreya Archera. Archer spotkał się z czytelnikami w sobotę, 4 maja br., na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

01.05.2019 Sopot/Gdansk. ERGO Arena. Koncert „Zjednoczeni w różnorodności – 15 lat Polski w UE”. Fot. Karolina Misztal

 

01.05.2019 Ergo Arena. Koncert „Zjednoczeni w różnorodności – 15 lat Polski w UE”. Fot. Karolina Misztal

Podziel się
Opinią

Wypełnij poniżej formularz kontaktowyZgodnie z RODO zbieramy Państwa dane dla potrzeb realizacji usługi.